سفارش تبلیغ
صبا

 

 

بسم الله النور
بخش اول

چند هفته پیش اتفاقی جناب درستکار (مجری برنامه این شب ها) رو تو مسجد امام اصفهان دیدم بعد از  یه کم خوش و بش بحثمون به این جا رسید که چرا این برنامه نسبتا تو جذب مخاطب موفق بود....نکته ای که خود هم اذعان کرد این بود که موضوعات کلیشه ای انتخاب و بحث نمی شد....
یکی از موضوعاتی که در شروع برنامه این شب ها مطرح بود مدل زندگی یک دیندار بود.....این یه سوالیه که تو ذهن خیلی از دیندار و حتی کسانی که دین خیلی تو زندگیشون پررنگ نیست ، مطرحه.
بخش دوم

واقعا ما چقدر دینداریم؟!
چقدر فکر می کنیم دینداریم؟!
چقدر ان چه فکر می کنیم با واقعیت دینداری مون تطابق داره؟!
و ایا به تعداد انفس برای دیندار شدن و بودن راه وجود داره؟!
......
بخش سوم
یکی از اشکالات دینداری عصر حاضر و در جامعه ای که زندگی می کنیم اینه که بعضا ان چه برای دین مهم است برای ما اهمیت کمتری داره و بر عکس!ان چه خدا در قران کریم و اهل بیت در روایات نورانیشان حساسیت دارن ما کمتر حساسیت داریم!
و یک روایت...
زید صائغ می گوید به امام صادق علیه السلام عرض کردم: شخصی شیعه است ولی این صفات را دارد که وقتی سخن می گوید دروغ می گوید؛ آن هنگام که وعده ای داده و قراری می گذارد، خلف وعده می کند؛ وقتی که چیزی نزد او به امانت بگذراند، خیانت در امانت می کند. جایگاه ایمانی این مرد چیست؟ امام صادق علیه السلام فرمودند: جایگاه و منزلت او در ایمان در نزدیک ترین محل به جایگاه کفر است، ولی هنوز کافر نشده است!.!!!

بخش چهارم

باید برگردیم به دینداری که خدا و پیغمبرش مد نظر دارن!

 

برچسب ها :
ارسال در تاریخ شنبه 91/6/25 توسط منتـــــظر بیــــــداری
نظرات شما ()